6 iğrenç adam!

27 Şubat 2012

 

Milliyet / 27.01.2012

 

S.O.’nun şüphelilerin hepsiniteşhis ettiği öğrenildi. Şüpheliler, sorgularının tamamlanmasının ardından Üsküdar Adliyesi’ne gönderildi.

 

15 yaşındaki zihinsel engelli kızı bir gecekonduya kapatıp iki gün boyunca tecavüz etmişler

İstanbul Üsküdar’da zihinsel özürlü genç kıza iki gün boyunca tecavüz ettiği öne sürülen 6 şüpheli, polisin 20 gün süren dikkatli çalışması sonucu yakalandı. Şüphelilerden dördünün evli, birinin de zihinsel özürlü mağdurenin akrabası olduğu ortaya çıktı. Çengelköy Kuleli Mahallesi Emek Caddesi numara 26’da bulunan iki katlı gecekonduda meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti:

Polise anlattı
Doğuştan zihinsel özürlü S.O.’nun (15) ailesi, 4 Ocak’ta kızlarının kaybolduğunu belirterek polise başvurdu. Genç kızın gidebileceği adreslerde araştırma yapan polis, bir sonuca ulaşamadı. Başvurudan iki gün sonra S.O., kimliği belirsiz kişiler tarafından Çengelköy Polis Merkezi’nin yakınlarında bir sokağa bırakıldı.

Pastanede buluşmuşlar
Karakola giden S.O., iki gün boyunca bir evde tutulduğunu, evde kendisini alıkoyan kişilerin tecavüzüne uğradığını söyledi. Yaşının küçük olması pedagog eşliğinde S.O.’nun ifadesi alınarak, hastaneye sevk edildi. Tecavüz, yapılan muayene ile de kesinleşti.
S.O.’nun verdiği bilgiler doğrultusunda çalışmalarını yoğunlaştıran polis, genç kızın bir akrabasıyla birlikte Ümraniye’de bir pastaneye gittiğini, burada kendisini alıkoyan diğer kişilerle buluştuğunu tespit etti. S.O.’nun “kırmızı halılı bir pastaneydi” ifadesi üzerine ilçedeki tüm pastaneler ve pastanelerdeki güvenlik kameraları incelemeye alındı ve buluştuğu kişiler görüntülerden tespit edildi.

Yeni sim kartla tuzak
S.O. tecavüzcülerin telefonunu da alıp içindeki kartı parçalandığını söyleyince, polisler yeni bir sim kart çıkartıp yeni bir telefona takarak şüphelilerin aramasını bekledi. Olaydan 15 gün sonra şüphelilerden G.K. polisin S.O.’yu aradı ve buluşma yerinde polisler tarafından yakalandı.
G.K.’nin verdiği bilgiler doğrultusunda diğer zanlılar V.K. (30), F.G. (26), Ö.N. (22), M.C. (21) ve E.T. (23) de gözaltına alındı. Polis, genç kızın iki gün boyunca tutulduğu V.K.’ya ait iki katlı gecekonduda da inceleme yaptı. V.K.’nın evli olduğu, bir süre önce eşinden ayrı yaşamaya başladığı öğrenildi.