5 yıldızlı otelin havuzunda sır ölüm

12 Eylül 2011

Milliyet / 12.09.2011

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ, (DHA)

ANTALYA’nın Lara İlçesi’nde 5 yıldızlı otelde staj yapan lise öğrencisi 16 yaşındaki Burak Oğraş, otelin havuzunda boğularak öldü. Olayda ihmal olduğunu iddia eden baba 47 yaşındaki Murat Uğraş, “Oğlumun üzerinde paraları yoktu, bunun için çocuğuma kıymış olabilirler” dedi.

Tekirdağ Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi 4’ncü sınıf öğrencisi Burak Oğraş, mayıs ayında staj için gittiği Antalya Lara’daki 5 yıldızlı otelin havuzunda geçen cuma sabahı ölü bulundu. Acı haberi alarak Antalya’ya giden baba Murat Oğraş, yapılan otopsinin ardından oğlunun cenazesi alarak Tekirdağ’a getirdi. Burak Oğraş için dün Hükümet Caddesi üzerindeki Orta Camii de cenaze töreni yapıldı. Cenazeye ölen Burak Oğraş’ın babası Murat Oğraş, annesı Halime Oğraş, ablası Aslı Oğraş, sınıf arkadaşları,babanın çalıştığı Tekirdağ Tarım İl Müdürü Ekrem Karadağ ile çok sayıda yakını katıldı. Orta Camii’de öğleleyin kılınan cenaze namazı ardından Burak Oğraş, gözyaşları arasında yeni şehir mezarlığında toprağa verildi. Cenaze sırasında Burak Oğraş’ın annesi Halime Oğraş baygınlık geçirdi ve ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde kaldırıldı.

“PARALARI VE CEP TELEFONU ALINMIŞ”

Burak Oğraş’ın babası Murat Oğraş, oğlunun parası için öldürülmüş olabileceğini söyledi. Burak Oğraş’ın dizüstü bilgisayar almak için stajda para biriktirdiğini anlatan baba Oğraş şunları söyledi:
“Oğlum bilgisayar almak için stajdan kazandığı paraları biriktiriyordu. Ben de kendisine para gönderiyordum. Oğlumun acı haberini alınca Antalya’ya gittik. Çocuğumun üzerinde paraları yoktu. Bunun için çocuğuma kıymış olabilirler. Yeni bir cep telefonu almıştık onu da bulamadık. Oğlumun yüzünde morluklar vardı, muhtemelen dövmüşler oğlumu havuza atmışlar. Olayda ihmali olduklarını düşündüğüm hem buradaki okul yetkililerinden hem de Antalya’daki söz konusu otelin yetkililerinden davacı olacağım. Bu olayın peşini sonuna kadar bırakmayacağım.”