“4+4+4 Sistemini İzlemeye Alıyoruz”

20 Kasım 2012

Gündem Çocuk Derneği Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, 4+4+4 eğitim sisteminde yaşanan hak ihlallerini izlemeye aldıkları yeni internet sitesini duyurdu. Dernek velilerden siteyi ziyaret ederek bilgi vermelerini istedi.

Ankara – BİA Haber Merkezi
20 Kasım 2012, Salı
Gündem Çocuk Derneği bugünden itibaren 4+4+4 eğitim sistemini izlemeye aldıklarını açıklayarak çocukları bu yıl ilkokula başlayan velilerden destek istedi.

İzlemeyi bu yıl 1. sınıfa başlayan çocukların karşılaştıkları temel sorunlar ve yaşanan ihlaller hakkında bilgi toplayarak yapacak olan dernek, toplayacağı verilerle mevcut durumun görünür hale getirilmesine ve yaşanan sorunların çözümüne katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Veliler bildirecek

4+4+4 eğitim sisteminde üç ayda yaşananların daha önce dile getirilen endişeleri haklı çıkardığını bildiren Gündem Çocuk, bu sisteme nedeniyle ortaya çıkan sorun ve ihlallerin sistemli biçimde izlenmesi ve görünür kılınmasını gerekli hale getirdiğini açıkladı.

Dernek sözünü ettiği izlemeyi bir adresindeki internet sitesi aracılığıyla yapacak.

Velilerin hem çocuklarının hem gittikleri okullarının durumuyla ilgili gözlemlerini “en büyük kaynağımız olacak” diye nitelendiren dernek, destek olmak isteyen velilerin bu internet adresini ziyaret etmesini istedi.

“Veliler siteyi ziyaret ederek,

* Okula yeni başlayan çocuklarının ve okulların durumu ile ilgili anket formunu doldurabilirler.

* Çocuklarının eğitim ortamında yaşadığı bir sorun, kaza ya da hak ihlali ile ilgili ihlal bildirim formunu doldurarak bize ulaşabilirler.

* 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili gelişmeleri, yasal süreci ve düzenlemeleri takip edebilirler.” (YY)

Gündem Çocuk Derneği’nin izlemesine katkıda bulunmak için  tıklayınız.