4 yaşında anne katili mi oldu?

12 Eylül 2011

Milliyet / 12.09.2011

Malatya’da 4 yaşındaki bir çocuğun av tüfeği ile oynarken kazayla annesini yaraladığı iddia edilirken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 36 yaşındaki genç kadın hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Edinilen bilgiye göre merkez Adliye binası yan tarafında bulunan babasına ait oto kiralama dükkanına annesi ile birlikte gelen 4 yaşındaki Kerim Polat burada bulunan pompalı tüfekle oynamaya başladı. Tüfeğin bir anda ateş alması üzerine 36 yaşında Zeliha Polat kalbinden aldığı kurşun yarası ile ağır yaralandı.

Olay yerine gelen ambulansla hemen Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Zeliha Polat burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayın meydana geldiği yerde inceleme başlatan polis ekipleri, annesini yanlışlıkla vurduğu iddia edilen 4 yaşındaki Kerim Polat ile babası İsmet Polat’ı Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürdü.

Baba ismet Polat’ın polise ilk verdiği ifadesinde oğlunun işyerinde bulunan av tüfeği ile oynadığı sırada yanlışlıkla tetiğe bastığını ve olayın meydana geldiğini söyledi. Polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken,av tüfeğinin ruhsatsız olduğu tespit edildi. Hayatını kaybeden genç kadının cesedi hastaneden alınarak otopsi için Adli Tıp Morguna gönderildi.