3. Ensact Avrupa Konferansı Daveti: Avrupa’da Sosyal Eylem: Kapsayıcı politika ve uygulamalara doğru…

30 Mayıs 2012

Sizleri “Türkiye Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği ” nin (TASW) 17-19 Nisan 2013’de İstanbul’da düzenleyeceği3. Ensact Avrupa Konferansı’na ülkemin sosyal hizmet uzmanları adına davet etmekten mutluluk duyuyorum.

Ankara’da 1988 yılında kurulmuş olan Türkiye Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Türkiye’de sosyal hizmet uzmanlarının meslek örgütüdür. Ülke genelinde 19 şubesi bulunmaktadır. Sosyal hizmetler alanlarında (Çocuk, genç, kadın, yaşlı, özürlü) kamu ve özel sektörce yürütülen sosyal politikaları, uygulamaları, yasaları takip eder. Uygulamalarda karşılaşılan sorunların çözümünde ve sosyal politikaların geliştirilmesinde aktif rol alır. Sosyal Hizmetler alanında birçok eğitim toplantısı ve kongre düzenlemiştir. Son olarak; 16-17-Nisan 2011 tarihinde 7.Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresini gerçekleştirmiştir.

3. Ensact Avrupa Konferansı’nın teması “Avrupa’da Sosyal Eylem: Kapsayıcı politika ve uygulamalara doğru…” olarak belirlenmiştir. Son yıllarda Avrupa’da uygulanan yeni sağ politikaların tüm yurttaşların sosyal haklarını kısıtladığı, yoksulluk ve yoksunlukların hızla arttığı bir dönemi yaşıyoruz.

Avrupa ülkelerinde üretilen sosyal politikaların ve uygulamaların eşit olarak tüm yurttaşları kapsayan bir çerçevede oluşturulması, çözüm yollarının ve insani hizmetlerin insan hakları temelinde uygulanmasının konferans katılımcılarınca tartışılması ile ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliklerinin geliştirilebileceğini umuyorum.

Dünyanın ve Avrupa’nın en mistik ve fantastik kentlerinden biri olan İstanbul’da sizleri de 17-19 Nisan 2013’de aramızda görmeyi diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Murat ALTUĞGİL
Türkiye Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği
Genel Başkanı