3. Akıl Oyunları Şampiyonası

1 Mart 2011

 

Milliyet / 01.03.2011

 

19 Mart 2011 tarihinde gerçekleştirilecek olan “İstanbul İlköğretim Okulları Arası 3. Akıl Oyunları Şampiyonası” için katılımlar kabul edilmeye başladı.

 

Yarışma, Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonalarının benzeri bir formatta Bireysel Bölümler, Takım Bölümleri ve Bireysel Final aşamalarından oluşuyor. Günün şampiyonlarına bilgisayar, dijital fotoğraf makinesi gibi hediyelerin yanı sıra okullara kupa ve madalya hediye edilecek.

Yarışmanın içeriği Dünya Zekâ Oyunları Federasyonu’nun Türkiye temsilcisi Akıl Oyunları Dergisi, Akıl Derneği ve Türk Beyin Takımı tarafından hazırlandı.

 

Bu yıl 3.sü düzenlenecek şampiyona öğrencileri akıl oyunları ile tanıştırmayı, zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmayı ve en önemlisi ilerleyen yıllarda Türk Beyin Takımı ile birlikte ülkemizi uluslararası yarışmalarda temsil etme yeteneğine sahip kişileri keşfetmeyi amaçlıyor.

 

MEF İlköğretim Okulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan İlköğretim Okulları 3. Akıl Oyunları Şampiyonası başvuruları ile ilgili bilgiler www.mef.k12.tr adresinde yer alan yönergeden ya da Akıl Derneği’ne ait 0 216 450 30 55 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabilir.