24 haftalık bebeği ölüm korkusuyla aldırdılar!

24 Kasım 2013

www.spothaber.com / 24.11.2013

Adana’da yapılan kürtaj operasyonunda şok bir gerçek ortaya çıktı. Nişanlısından hamile kalan çocuk gelin ailesi öldürür korkusuyla nişanlısı ve annesi ile birlikte 24 haftalık bebeğini aldırdı. Korkunç olay tüyleri diken diken etti.

Adana’da özel bir hastaneye yapılan kürtaj operasyonunda gözaltına alınan 21 kişi arasında tesadüfen bir de çocuk çıktı. 16 yaşındaki A.E.’nin töre cinayetine kurban gitmemek için kürtaj yaptırdığı anlaşıldı. İddiaya göre A.E. nişanlısı A.K.’den hamile kaldı. Karnının büyümesi üzerine durumu annesi Z.E.’ye anlattı. Muayenede 24 haftalık hamile olduğu belirlendi.

DAMADA BASKIN

Adana’da kürtaj operasyonu yapıldı.Yapılan operasyonda gözaltına alınanlar arasında henüz çocuk yaşta olan bir kızda vardı. Nişanlı olan genç kız nişanlısından hamile kalmış ancak ailesi öldürür diye kimseye söyleyememiş. Karnı- büyüyünce gerçeği annesine anlatmış annei ve nişanlısı ile birlikrte 24 aylık bebeği 9 binlira karşılığında aldırtmışlar.

Habertürk’ün haberine göre yapılan polis baskınıyla çocuk gelinin kürtaj yaptırdığının ortaya çıkması üzerine A.E.’nin ailesi iddiaya göre, damat adayı A.K.’nin ailesinin oturduğu eve baskın yaptı. Polis olayların büyümesini önledi. Gözaltındaki A.K., “Beni öldürürler” diyerek polisten koruma istedi. Polis de A.K.’ye polis yeleği ve şapkası giydirip sıkı koruma altında adliyeye sevk etti.

‘BİZİ ÖLDÜRÜRLER’

Mahkemeden serbest kalan damat adayı A.K. polisteki ifadesinde şunları söyledi, “A.E. ile nişanlandık, evlenecektik. Birlikte olduk. Ancak hamile olduğunu sonradan öğrendim. Evlenmeden hamile olduğunu babası ve aile büyükleri öğrenseydi beni ve A.E.’yi öldürebilirlerdi. O yüzden kist var diye annesiyle birlikte 9 bin lira verip kürtaj yaptırdık. Nişanlımın kürtaj yaptırdığını polis operasyonuyla ailesi öğrendi, beni de öldürebilirler, beni koruyun.”