2 yıl süren aile boyu tecavüz

28 Şubat 2014

2 yıl süren aile boyu tecavüz

http://www.radikal.com.tr/turkiye/2_yil_suren_aile_boyu_tecavuz-1178827

Radikal, 28/02/2014

Dört kuzeninin tecavüzüne uğradığını ve hamile kaldığını öne süren 17 yaşındaki Z.K. yaşadıklarını savcıya anlattı. Savcı, bir kişiye dava açtı.
Diyarbakır’da farklı zamanlarda 4 kuzeninin tecavüzüne uğradığını iddia eden Z.K., 2011 yılında savcılığa şikâyette bulundu. Tecavüz sonucu hamile kalan genç kızın dünyaya getirdiği erkek bebeğin babası olduğu tespit edilen S.K. hakkında 22,5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul ’da da sürmüş

Diyarbakır’ın bir köyünde ailesiyle birlikte yaşarken farklı zamanlarda 4 kuzeninin tecavüzüne uğradığını iddia eden Z.K. ifadesinde 2009 ve 2010 yıllarında 4 kuzeninin kendisine tecavüz ettiğini ve bir erkek bebek dünyaya getirdiğini söyledi. Z.K., “Koyun otlatırken amcamın oğlu K.K. tecavüz etti. Engel olmaya çalıştım, bağırdım. ama kimse duymadı. Daha sonra ailemle birlikte İstanbul’a gittik. K.K. İstanbul’a gelerek bir kez daha bana tecavüz etti. Olaydan sonra tekrar köyümüze döndük. K.K., tecavüz olayını halamın oğlu A.G.’ye anlatmış. Halamın hasta olduğu bir gün evlerine ziyarete gittiğimde bu kez A.G., tecavüz etti. Bir süre sonra teyzemin oğlu M.K.da evde yalnızken bana tecavüz etti. Bundan 1 yıl sonra ağabeyimin bahçesindeyken teyzemin diğer oğlu S.K., elimden tutarak zorla bir eve götürdü. Burada bana tecavüz etti” dedi.

Son olayın ardından ailesiyle birlikte portakal toplama işinde çalışmak için Hatay’a gittiklerini belirten Z.K. şöyle konuştu: “S.K.’nın ailesi de Hatay’a geldi. S.K. evde yalnız olduğum bir gün yine bana tecavüz etti. Bundan 4 ay sonra M.K., yine bizim eve gelerek saldırıp tecavüz etti.Sonra rahatsızlanıp doktora gittim. Doktor hamile olduğumu söyledi. Karnım iyice büyüyünce babam beni Diyarbakır’da gönderdi. Doğuma kısa bir süre kala S.K.’nın bana tecavüz ettiğini teyzeme anlattım. Beni S.K.’nın yaşadığı yere götürdüler. Burada çocuğumu doğurdum. Diğer kuzenlerimin de tecavüz ettiğini teyzeme anlattım. Çocuğum 8 aylık oldu, ancak halen nüfusa kayıtlı değil. Çocuğun babasının S.K. veya M.K. olduğunu düşünüyorum.”

Tecavüzcü ile evlendirildi

Tecavüze uğradığını teyzesine anlattıktan sonra olayın duyulduğunu ve dosyada yargılanan S.K. ile evlendirildiğini belirten mağdur Z.K., “Daha sonra S.K.’nın ailesinin evinde yaşamaya başladım. Tecavüz olaylarını reddetmediğim için S.K.’nın ailesiyle sorun yaşamaya başladık. S.K. ceza almamak için bana nikâh kıymıştı. 4 yıl şüphelinin ailesiyle birlikte yaşadım. Ailesi bana çok eziyet etti. Bu nedenle Diyarbakır’da bulunan ailemin yanına döndüm ve eşimle anlaşmalı olarak boşandım” diye konuştu.

Çocuğun babası S.K.çıktı Z.K.’nin ifadesinin ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında doğan ve şu anda 4 yaşında olduğu öğrenilen çocuğun DNA’sı, şüphelilerin DNA’ları ile karşılaştırıldı. Bebeğin babasının S.K. olduğu tespit edildi. Bunun üzerine ‘Suça Sürüklenen Çocuk’ olarak tanımlanan ve olay tarihinde 17 yaşında olan S.K. hakkında ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ iddiasıyla 22.5 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Diğer 3 kuzeni hakkında ise takipsizlik kararı verildi. S.K.’nın Diyarbakır Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanmasına başlandı. Duruşma Z.K.’nın ruh sağlığına ilişkin raporunun alınması için ertelendi.