2 yaşındaki Songül 20 saat sonra bulundu

5 Aralık 2011

 

NTVMSNBC / 05.12.2011

 

Çadırda yaşayan 9 çocuklu ailenin en küçük çocuğu, dün oyun oynarken kaybolmuştu. Jandarma ve arama kurtarma ekibinin çalışmaları sonucu küçük çocuktan mutlu haber geldi.

KONYA – Konya’nın Beyşehir ilçesinde dün öğle saatlerinden sonra haber alınamayan 2 yaşındaki kız çocuğu, kaybolduktan yaklaşık 20 saat sonra ormanlık alanda çalıların arasında ağlarken bulundu.

 

Dün öğle saatlerinde kaybolan 2 yaşındaki Songül Çelik’in bulunması için başlatılan arama çalışmaları, bugün de devam etti.

 

Arama çalışmalarına katılan besici Birol Toptaş, kaybolan Songül Çelik’i ailesinin kaldığı çadırlara yaklaşık 5-6 kilometre uzaklıktaki ormanlık alanda çalılıkların arasında ağlarken buldu.

 

Güvenlik güçlerine teslim edilen küçük Songül, ambulansla Beyşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Çocuğun, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Küçük Songül, burada yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Konya’ya sevk edildi.

 

Çocuğu bulan besici Birol Toptaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğu, ağlama sesleri üzerine yöneldiği çalıların arasında bulduğunu söyledi.

 

Küçük Songül’ü bulduğunda çalıların arasında oturur vaziyette olduğunu ifade eden Toptaş, ”Sağlık durumu kışın bir gece dışarıda kalan biri için çok iyi. Sağlıklı, bilinci yerindeydi. Konuşmuyordu, ağzında zaten emzik vardı, ağlıyordu. Ben gelip de kucağıma aldıktan sonra bir daha ağlamadı. Hiçbir şey yapmadı. Sadece öyle durdu” diye konuştu.

 

AİLE ÇOCUKLARININ BULUNMASIYLA ÇİFTE SEVİNÇ YAŞADI
Arama çalışmalarına katılan baba Necat Çelik (42) ise kızının bulunması ile birlikte aynı gün çifte sevinç yaşadı.

 

Hamile olan ve çadırda dün doğum sancıları olmasına rağmen hastaneye gitmeyi reddeden anne Gevi Çelik’in kayıp çocuğu arama çalışmaları devam ederken bir kız çocuğu daha dünyaya getirdiği bildirildi.

 

Annenin çadırda gerçekleştirdiği doğum olayının ardından 10’uncu çocuğunu dünyaya getirdiği öğrenildi.

 

İlçeye bağlı Yeşildağ beldesi yakınlarında kurdukları çadırda yaşamını sürdüren Çelik ailesinin 2 yaşındaki çocukları Songül Çelik, dün öğle saatlerinde kaybolmuş, ailenin ihbarı üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri çocuğun bulunması için çalışma başlatmıştı.