2 yaşındaki oğlunu ve eşini ekmek bıcağıyla bıçakladı

25 Eylül 2013

Milliyet / 25.09.2013

ESKİŞEHİR’de cinnet getiren 58 yaşındaki Yaşar A., eşi ve 2 yaşındaki oğlunu bıçakla öldürmeye çalıştıktan sonra intihara teşebbüs etti. 3 yaralı tedavi altına alındı.

Kurtuluş Mahallesi Yunus Emre Caddesi Sezer Apartmanının 7’nci katında sabaha karşı saat 04.00’de meydana gelen olayda, işaat işçisi 2 çocuk babası Yaşar A. cinnet geçirerek önce 39 yaşındaki eşi Gülcan A.’yı, daha sonra da 2 yaşındaki oğlu Y.A.’yı ekmek bıçağı bıçaklayarak öldürmek istedi.

Apartmandaki gürültüler üzerine komşuların 155’i arayarakhaber vermesi üzerine olay yerine polisler geldi. Yaşar A.’nın kapıyı açmaması üzerine polisler kapıyı kırarak içeriye girdiler. Eşini ve oğlunu çeşitli yerlerinden bıçakla yaralayarak öldürmek isteyen Yaşar A. polisleri karşısındagörünce elindeki ekmek bıçağını vücuduna saplayarak intihar etmek istedi. Olay yerine çağırılan 112 yetkilileri Gülcan A. ile Y.A. da hayati belirtilerinin bulunması üzerine ilk müdahaleyi olay yerinde yaparak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdılar.Hastanede ameliyata alınan Gülcan A. ile oğlu Y.A.’nın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Eşi ve oğlunu öldürmek isteyen baba Yaşar A. da ambulansla Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenilen Yaşar A.’nın 3 yıl önce bir rahatsızlık sonucu 17 yaşındaki oğlu Emre’yi kaybettikten sonra psikolojisinin bozulduğu ancaktedavi görmek istemediği öğrenildi. Olay sırasında Yusuf A.’nın 19 yaşındaki kızı İ.A.’nın evde olmadığı belirtildi.

ZANLI BABA KANLI ELBİSELERİYLE ADLİYEDE
Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde tedavisi yapılan Yaşar A. hastaneden taburcu edildi. Emniyet müdürlüğü’ne götürülerek ifadesi alınan Yaşar A. daha sonra üzerindeki kanlı elbiselerle adliyeye sevk edildi. Adliye girişinde basın mensublarına pişman olduğunu belirten Yaşar A., 2 yaşındaki oğlunu niye bıçakladığı yöndeki soruya ise ’Allah şifasını verir’ diye cevapladı.