2 yaşında çocuk evde çıkan yangında öldü

25 Mart 2011

Türkiye / 25.03.2011
Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Kozağacı köyünde, bir evde çıkan yangında 2 yaşındaki çocuk öldü, biri altı aylık diğeri üç yaşındaki iki çocuk ise yaralandı.Elmalılar Mahallesi’nde Ömer-Hatice Çakmak çifti, evlerinin yanındaki seraya çalışmak için giderken, evde kızları 6 aylık Aleyna ve 2 yaşındaki Zeynep ile yeğenleri 3 yaşındaki Selim Çakmak’ı yalnız bıraktı.

ANTALYA – AA

 

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Kozağacı köyünde, bir evde çıkan yangında 2 yaşındaki çocuk öldü, biri altı aylık diğeri üç yaşındaki iki çocuk ise yaralandı.
Elmalılar Mahallesi’nde Ömer-Hatice Çakmak çifti, evlerinin yanındaki seraya çalışmak için giderken, evde kızları 6 aylık Aleyna ve 2 yaşındaki Zeynep ile yeğenleri 3 yaşındaki Selim Çakmak’ı yalnız bıraktı.
Bu sırada evde, sobadan kıvılcım sıçraması sonucu yangın çıktı. Alevler kısa sürede tüm evi sararken, yangını farkeden anne ve baba, yardıma gelenlerle birlikte 3 çocuğu alevlerin arasından dışarı çıkardılar.
Yangın itfaiye ekibi tarafından söndürülürken, evden çıkarılan ve vücutlarında yanık oluşan çocuklardan 2 yaşındaki Zeynep Çakmak’ın öldüğü belirlendi.
Hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenilen 6 aylık Aleyna ile 3 yaşındaki Selim Çakmak ise Serik Devlet Hastanesine kaldırıldılar. Yangınla ilgili soruşturma başlattı.