2 bin lira karşılığında evlendirildi

1 Nisan 2011

 

 

NTVMSNBC / 01.04.2011

 

Başlık parası karşılığında istemediği birisiyle imam nikahıyla birlikte yaşamaya zorlanan 14 yaşındaki kız çocuğu canına kıymak istedi.

 

ÇORUM – Şanlıurfa merkez ilçeye bağlı Büyükçömlekçi köyünde yaşayan G.D. (14), bir ay önce 2 bin lira ”başlık parası” karşılığında, Sungurlu’nun Bahçelievler Mahallesi’nde oturan İsa S. (24) ile imam nikahıyla birlikte yaşamaya başlayan G.D, çok sayıda ilaç içerek intihara kalkıştı.

Sungurlu Devlet Hastanesine kaldırılan G.D’nin, doktorlara, başlık parası karşılığında istemediği biriyle evlendirilip buraya getirildiği için intihara kalkıştığını anlatması üzerine durum polise bildirildi.

Polis, Bahçelievler Mahallesi’nde oturan ve G.D. ile imam nikahıyla birlikte yaşadığı iddia edilen İsa S’yi gözaltına aldı. İsa S’nin ifadesinde, başlık parası karşılığında, G.D’yi babası ve annesiyle görüşerek alıp memleketine getirdiğini söylediği öğrenildi.

 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İsa S, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

G.D’nin, Çorum Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne teslim edildiği bildirildi.