2 ay önce de kız çocuğunu alıkoymuştu

13 Nisan 2014

2 ay önce de kız çocuğunu alıkoymuştu

Hürriyet, 13 Nisan 2014

http://gundem.milliyet.com.tr/2-ay-once-de-kiz-cocugunu/gundem/detay/1866178/default.htm

Kars’ta geçtiğimiz pazar günü kaybolduktan 1 gün sonra cesedi bulunan 9 yaşındaki M.A’nın katil zanlısı Aykut B.’nin 2 ay önce de 15 yaşındaki bir kız çocuğunu alıkoyduğu ortaya çıktı.

‘Kız kaçırma’ olayının mağdurunun ailesinden ve avukat Bişar Abdi Alınak’tan edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti:

Şubat ayında mahallede gördüğü kız çocuğunu “Sen çok güzelsin, senden hoşlanıyorum” sözleriyle tacize eden, ardından çocuğun cep telefonu numarasını bularak tacizlerine mesaj atarak devam eden B., yanıt alamayınca çocuğu sokak ortasında alıkoydu. Çocuğu arabaya zorla bindirerek bir eve götüren B., taciz girişiminde bulundu.

Kız çocuğu, B.’ye kendisini eğer eve götürüp ailesinden isterse evleneceklerini belirterek bırakmasını istedi. Bu sözler üzerine B. çocuğu evine götürdü. Çocuğun durumu anlatması üzerine ailesi, B.’yi darp etti. Yaşanan kargaşa sırasında B.’nin kaçması ile aile durumu jandarmaya bildirdi ve yakalama kararı çıkarıldı. Bir süre sonra B. jandarma tarafından yakalanarak emniyete götürüldü. Burada B.’nin kız çocuğuna taciz ya da tecavüz etmediği gerekçe gösterilerek ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. B. hakkında ‘kız kaçırma’ iddiasıyla başlatılan soruşturma halen sürüyor.