17 yaşındaki anne, 11 aylık bebeğiyle kayıp

28 Mart 2012

 

Milliyet / 28.03.2012

 

Erol POLAT/DARICA (Kocaeli), (DHA)

KOCAELİ’nin Darıca İlçesi’nde oturan 17 yaşındaki F.A., kucağında 11 aylık kızı ile birlikte ortadan kayboldu. Resmi nikahsız eşi cezaevinde olduğu belirtilen F.A.’nın babası Erol Aslan, kızının sanal ortamda bazı kişilerce kandırıldığını öne sürerken F.A. ve torununun yaşamından endişe ettiklerini söyledi.

 

Darıca’daki Emek Mahallesi’nde oturan ;Aslan ailesinin iki çocuğundan F.A. henüz 15 yaşındayken şu anda cezaevinde bulunan bir kişiyle resmi nikahsız evlendirildi. Bu birliktelikten şu anda 11 aylık bir bebeği olan F.A. eşi cezaevine girince babasının evine döndü. Erol Aslan, kızının ;nternette bazı kişiler tarafından kandırıldığını, bunun üzerine 11 aylık bebeği İlayda’yı da yanına alıp ortadan kaybolduğunu öne sürdü.

 

Bilgisayar incelemesinde kızının İstanbul Bayrampaşa’da berber Orhan adlı bir kişiyle sürekli görüştüğünü de tesbit ettiklerini, ancak bu kişinin adresini bulamadıklarını iddia eden Erol Aslan, “Kızımın yaşı küçük olduğu için yeni bir hata yapmasını, torunumun ve onun başına birşey gelmesini istemiyorum. Polise de bildirmemize rağmen bir haftadır sonuç alamadık” diyerek bulunmaları konusunda yardım istedi.