16 yaşındaki kıza otomobilde taciz!

8 Temmuz 2011

Milliyet / 08.07.2011

26 yaşındaki Engin U. otomobiline aldığı önceden tanıdığı 15 yaşındaki D.A.’ya iddiaya göre, önce tecavüz etmeye kalkıştı kız direnince de elle taciz etti Samsun’da 26 yaşındaki Engin U. otomobiline aldığı önceden tanıdığı 15 yaşındaki D.A.’ya iddiaya göre, önce tecavüz etmeye kalkıştı kız direnince de elle taciz etti. Polis tarafından gözaltına alınan şüpheli, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi

Olay, Canik İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi’noe meydana geldi. Evli ve 1 çocuk babası olan Engin U. otomobili ile yolda giderken kaldırımda yürüyen D.A.’yı gördü. Engin U., önceden tanıdığı D.A.’nın yanına yaklaşıp, “Gideceğin yere bırakayım” diyerek otomobile bindirdi. Bir süre gezdikten sonra otomobili tenha bir yere çeken şüpheli, D.A.’ya tecavüze yeltendi. Ancak kız direnince amacına ulaşamayacağını anlayan Engin U., bu kez D.A.’yı elle taciz etmeye başladı. Şüphelinin elinden kurtulan kız, polise giderek şikayette bulundu.

D.A., polise verdiği ifadede, “Yolda yürürken daha önceden tanıdığım Engin U. otomobille yanıma yanaşıp, ‘Evine bırakayım’ dedi. Tanıdığım için bindim. Ancak beni ıssız bir yere götürüp tecavüze yeltendi. Ben direnince elle taciz etmeye başladı. Elinden kurtulduktan sonra polise gittim. Şikayetçiyim” dedi.

Şikayetin ardından polis tarafından gözaltına alınan Engin U. suçlamayı kabul etmeyerek, “D.A.’yı ve ailesini tanırım. D.A. sürekli evden kaçar. Ben de olay günü ailesinin onu aradığını duymuştum. Otomobilimle giderken yolda gördüm ve ailesinin kendisini aradığını söyleyip evine götürmek üzere otomobile bindirdim. Kesinlikle tecavüze yeltenmedim, taciz etmedim” diye konuştu.

Polis ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Engin U., ‘Küçük yaşta kız çocuğuna cinsel saldırı’ suçundan sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.