16 yaşındaki kız intihar etti

12 Ocak 2012

Milliyet / 12.01.2012

AYDIN merkeze bağlı Tepecik Beldesi’nde annesi ile birlikte yaşayan lise öğrencisi 16 yaşındaki Özlem Erkin, erkek arkadaşının kendisini terk etmesi nedeniyle bunalıma girip evdeki av tüfeğiyle intihar etti.

Osmangazi Ticaret Meslek Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Özlem Erkin, iddiaya göre, aynı sınıftaki 18 yaşındaki H.G. ile bir süre önce arkadaşlık yapmaya başladı. H.G., dün  Erkin’e ayrılmak istediğini söyledi. Bunun üzerine bunalıma giren liseli kız, birlikte oturduğu annesi Gülten Erkin ile bir süre oturduktan sonra kendisini odasına kapattı. Sosyal paylaşım sitesindeki ilişki durumunu “İlişkisi yok” olarak değiştiren Erkin, kendisine cep telefonundan mesaj gönderen arkadaşına, “Ne okula gelecek ne de sınava girecek durumum yok” yazılı cevap gönderdi. Odasına girdikten bir süre sonra içerden tüfek sesiyle irkilen anne, koşarak kızının yanına gitti. Odanın kapısını açan talihsiz kadın, kızının cesediyle karşılaşınca şoka girdi.

Çığlıkları duyan komşuları, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma, yapılan ilk incelemede her hangi bir intihar notuna rastlamazken, çenesinin altına dayadığı tüfekle yaşamına son veren Erkin’in cesedi Aydın Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

ANNE VE BABA AYRILMIŞ

Derslerinde başarılı ve arkadaşları tarafından da sevilen bir öğrenci olan Özlem Erkin’in ölüm haberini alan arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Bir süre önce eşinden boşanan ve kızıyla yaşamaya başlayan Gülten Erkin’in, her hangi bir tehlikeye karşı evde tüfek bulundurduğu öne sürüldü.
Özlem Erkin ile aynı sınıfta eğitim gören eski erkek arkadaşı H.G.’nin yetiştirme yurdunda büyüdüğü ve 18 yaşını doldurunca da yurttan çıkartıldığı, bunun üzerine de arkadaşlarıyla ev kiraladığı ortaya çıktı. H.G.’Nin, dün okulda görüştüğü Özlem Erkin’e, ayrılmak istediğini söylemesinin ardından talihsiz kızın ağlayarak eve gittiği belirtildi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Genç yaşta hayata veda eden Özlem Erkin’in cenazesi, savcının incelemesinin ardından bu sabah saatlerine ailesine teslim edildi. Cenaze Tepecik Camii’ne getirildi. Liseli kızın arkadaşları, “Özlem, bizi sınıfta bekliyor” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Acılı anne Gülten Erkin yakınlarının desteğiyle güçlükle ayakta dururken, “Sen benim meleğimdin, arkadaşların burada sen nerdesin? Sen hayat doluydun, bunu nasıl yaparsın” diye feryat etmesi yürek dağladı. Kılınan cenaze namazının ardından genç kız, Tepecik Belde Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

ARKADAŞLARIN İFADELERİNE BAŞVURULACAK

İntihar ardından jandarma soruşturma başlatırken, çoğu yaşı küçük olan Erkin’in arkadaşlarının savcılık tarafından ifadelerine başvurulacağı, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.