16 yaşındaki eşini öldürdü

9 Eylül 2013

Star / 09.09.2013

Tarık ARSLAN- Süheyla GÖZDERELİLER/MUDANYA (Bursa)

YALOVA, (DHA) – BURSA’nın Mudanya İlçesi’nde 20 yaşındaki Vural Ünyayla, iki yıldır nikahsız yaşadığı kendisi gibi Roman olan 16 yaşındaki Özlem Taşoğlu’nu 8 bıçak darbesiyle öldürdü, ablası 17 yaşındaki Burcu Taşoğlu’nu da yaraladı. Vural Ünyayla, kaçtığı Yalova’da yakalandı.

Olay, dün saat 20.30 sıralarında Mudanya İlçesi’nin Güzelyalı Mahallesi’nde meydana geldi. Yalova’da seyyar arabasıyla hurda toplayan Vural Ünlüyayla ile Özlem Taşoğlu 2011 yılında nikahsız birlikte yaşamaya başladı. İki yıl içinde çocukları olmayan çift arasında, iddiaya göre kıskançlık yüzünden çıkan tartışma ve kavga üzerine Özlem Taşoğlu 3 gün önce, Güzelyalı Mahallesi’ndeki bir zeytinlikte çadırda kalan ailesinin yanına geldi.

ISSIZ YERE GÖTÜRÜP BIÇAKLADI

Eşiyle barışmak isteyen Vural Ünlüyayla da dün Taşoğlu ailesinin yaşadığı zeytinliğe gitti. Burada, ailesiyle tartıştığı Özlem Taşoğlu’nu zeytinliğin başka bir bölümüne götüren Vural Ünlüyayla, üzerinde taşıdığı bıçakla 8 yerinden yaraladı. Bu sırada kendisine engel olmak isteyen Özlem’in ablası Burcu Taşoğlu’nu da yaralayan Vural Ünlüyayla olay yerinden kaçtı.

Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Özlem Taşoğlu yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Burcu Taşoğlu ise tedavi altına alındı.

KAÇTIĞI YALOVA’DA YAKALANDI

Soruşturmayı sürdüren polis ekipleri, Yalova Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçerek şüphelinin kente gelebileceğini bildirdi. Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri de şüpheliyi bu sabah gizlendiği bir yakınının evinde yakaladı. Gözaltına alınan Ünlüyayla, suç aleti bıçağı Yalova’ya gelirken attığını söyledi. Vural Ünlüyayla’nın ilk ifadesinde, “Başka biriyle ilişkisi olduğundan şüpheleniyordum. Namus meselesi” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, Mudanya’dan giden polis ekibi şüpheliyi teslim alıp ilçeye getirdi.