14-15 yaşlarındaki 30 gösterici için! “Polisten ilginç gaz bombası anonsu”

16 Mart 2014

Polisten ilginç gaz bombası anonsu

Milliyet, 16 Mart 2014
http://gundem.milliyet.com.tr/polis-ten-ilginc-gaz-bombasi-anonsu/gundem/detay/1852459/default.htm

Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün gece yola barikat kurup kimlik kontrolü yapmak isteyen göstericilere polis gaz bombası yerine sadece tazyikli su ile müdahale etti. Polis araçlarından yapılanan anonslarda, “Biz gaz bombası kullandığımızda vatandaşlar rahatsız oluyor. Bu nedenle sadece su ile müdahale ediyoruz, lütfen dağılın” denildi.

Cizre İlçesinde dün akşam Kasaphane sokağında yolu yaktıkları lastikler ile kapatıp kimlik kontrolü yapan ve yaşları 14-15 arasında değişen yaklaşık 30 kişilik gösterici grubun bulunduğu yere polis ekipleri geldi.

Polise molotof kokteyleri ve taşlarla saldıran gruba polis, ilk defa sadece Toma araçlarından tazyikli su sıktı. Polis araçlarından yapılan anonslarda, halkın rahatsız edilmek istenmediği belirtilerek, “Gaz bombası atmak istemiyoruz. Gaz bombası yerine su ile müdahale ediyoruz. Gaz bombası kullandığımızda ‘Polis gaz bombası kullanıyor’ diyorsunuz, bizi zor durumda sokmayın, lütfen dağılın” denildi.

Polis ve göstericiler arasındaki kovalamaca bir süre devam ederken, Cizre Belediyesi itfaiye ekipleri yolda yanan lastikleri söndürdü.