13 yaşındaki kızı gelin yapmak için kaçırdılar

23 Agustos 2013

Habertürk / 23.08.2013

“20 bin lira başlık parası teklif ettiler…”

HÜSEYİN ŞENTÜRK / AHT

Kırklareli’nde 13 yaşındaki İ.K. adlı kız çocuğu evinin önünden zorla araca bindirilerek kaçırıldı. İlkokulu yeni kızın, kendisiyle evlenmek isteyen 17 yaşındaki bir genç tarafından kaçırıldığı öne sürüldü.

Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde çiftçilik yapan Nazmi K.’nın evine “arabulucu” olarak giden 17 yaşındaki S.C.’nin yakınları, yakında ailenin 13 yaşındaki kız çocuğu İ.K.’yı istemeye geleceklerini söyledi. İddialara göre bu teklif karşısında şoke olan baba Nazmi K., “Benimgelin olacak yaşta kızımyok. Daha ilkokulu yeni bitirdi. Küçük çocuktan gelinmi olur? Ben böyle bir şeye izin vermem” dedi. Ancak ısrarcı olan aracılar, kız çocuğunu kaçırmakla tehdit edip evden ayrıldı. Israrlarını sürdüren arabulucular, daha sonra Nazmi K.’ya 20 bin lira başlık parası teklif etti. Teklifi reddeden Nazmi K., olaydan bir gün sonra çarşıya gittiğinde, evlerinin bahçesinde olan 13 yaşındaki İ.K., otomobille gelen bir grup tarafından zorla araca bindirilip kaçırıldı.

POLİS ŞÜPHELİLERİ ARIYOR

Kızın kaçırıldığına tanık olan komşuları, durumu telefonla baba Nazmi K.’ya bildirdi. Şok geçiren baba, polise başvurup kızının kaçırıldığını söyledi. Karakolda ifade veren Nazmi K., olayı anlatarak kaçıranlardan şikâyetçi oldu ve kızının bulunmasını istedi. Görgü tanıkları ve babanın verdiği bilgiler doğrultusunda kızı kaçırdığı iddia edilen 17 yaşındaki S.C. ve ona yardımcı olanlar aranmaya başlandı.