12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edip öldürdüler

25 Aralık 2011

 

Milliyet / 25.12.2011

 

Kahramanmaraş’ta, ormanlık alanda 12 yaşındaki bir kız çocuğunun cesedi bulundu.

 

Bir ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Ahırdağı Körçeşme mevkisinde çuval içinde 12 yaşındaki bir kız çocuğunun cesediyle karşılaştı. İsminin Ş.D. olduğu öğrenilen kızın, boğulduğu ve daha sonra ormanlık alana atıldığı öğrenildi.
6. sınıf öğrencisi olduğu bildirilen Ş.D.’nin, bir gün önce, okuldan çıktıktan sonra kayıp olduğu ve babası Menderes D.’nin de polise başvurarak kızının kaybolduğunu bildirdiği belirlendi. Polis, Ş.D’nin, tecavüz edildikten sonra öldürüldüğü ihtimali üzerinde duruyor. Ş.D.’nin yanı sıra 2 çocuğunun daha olduğunu anlatan baba Menderes D., büyük acı yaşadıklarını belirtti. Bir fabrikada işçi olarak çalıştığını aktaran D., şunları söyledi: “Perşembe günü akşam 17.30-18.00 saatleri arasında okuldan gelip yemeğini yedikten sonra bakkala, kırtasiye malzemesi almaya gidiyor. Evimizle arası 450-500 metre olan gittiği bakkaldan alıp geri dönmüyor. 24 saat sonra çocuğu bulmuşlar. Çuvala koyup yol kenarına atmışlar.”
Katil ya da katil zanlılarının en kısa sürede bulunmasını isteyen acılı baba Menderes D., “Günahsız bir çocuğa neden bunu yaptılar?” diye konuştu.