10 yaşındaki çocuktan 3 gündür haber alınamıyor

17 Mart 2014

10 yaşındaki çocuktan 3 gündür haber alınamıyor

Okula gitmek üzere evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan çocuk, dedektör köpeklerle arandı.Yaklaşık 8 saat süren aramada bir bulguya rastlanmadı.

Milliyet, 17 Mart 2014
http://gundem.milliyet.com.tr/10-yasindaki-cocuktan-3-gundur/gundem/detay/1852756/default.htm

Kırklareli’de 3 gün önce okula gitmek üzere evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan çocuk, dedektör köpeklerle arandı. Atatürk Ortaokulu 4. sınıfta eğitim öğretim gören ve 3 gün önce öğle saatlerinde Karacaibrahim Mahallesi Mahsutbey Sokak’taki evinden okula gitmek üzere ayrılan 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş için arama çalışması yapıldı. Özel Harekat Daire Başkanlığı’na ait “Boncuk”, “Bazlak” ve “Coe” isimli köpekler Karacaibrahim ve Pınar mahallelerinde, uzman ekiplerle, arazi ve inşaatlarda yaklaşık 8 saat arama yaptı. Arama sonucunda herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Baba Yılmaz Aktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğunun bulunması için emniyet güçlerinin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Çocuğunun kaçırılabileceğini düşünmediğini belirten Yılmaz, “Çocuğumuzu polis ekipleri gece, gündüz arıyor. Polis ekipleri yoğun çaba gösteriyor. Bu beni çok sevindiriyor. Polis ekipleri gelen ihbarları değerlendiriyor. Çocuğumun kaçırılma ihtimali zayıf. Çünkü Kırklareli’de bu tür şebekeler yok. Büyükşehirlerde oluyor. Eğer kaçırılma olsaydı büyükşehirden ekip geldiğinde sadece bir çocukla kalmaz birden fazla 5-6 tane çocuğu alırdı” diye konuştu. Öte yandan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Yılmaz ailesini ziyaret ederek, bilgi aldı.