10 yaşındaki çocuk da şiddete uğramış

28 Ekim 2012

 

DHA / 18.10.2012

 

BARTIN’ın Ulus İlçesi’nde, 7 aylık bebeği öldürdükleri iddiasıyla annesi ile nikahsız yaşadığı eşi tutuklanırken, koruma altına alınan 10 yaşındaki B.Ö.’nün de yapılan muayenede şiddete maruz kaldığı ortaya çıktı.

 

Ayhan ACAR/BARTIN, (DHA)

 

Olay geçen pazar günü Ulus’un Kumluca Beldesi Karanfil Mahallesi’nde meydana geldi. 4 aydır birlikte yaşayan 24 yaşındaki Songül Metin ile 34 yaşındaki Mehmet Özkaynak, 7 aylık Yasin Atakan Özdemir’in kanepeden düşerek öldüğünü iddia etti. Yapılan ilk muayenede bebeğin vücudunda morluklar görülürken, cesedi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Bebeğin annesi Songül Metin, bebeği banyo yaptırırken düşürdüğünü, bu nedenle vücudunda morluklar oluştuğunu iddia etti. Gözaltına alınan Songül Metin ile birlikte yaşadığı Mehmet Özkaynak, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Bartın Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

Mehmet Özkaynak’ın 10 yaşındaki oğlu B.Ö. ise soruşturma kapsamında Kumluca Aile Sağlığı Merkezi’ne götürülerek muayene edildi. B.Ö.’nün de şiddet gördüğü, vücudunda morluklar olduğu görüldü. B.Ö. koruma altına alınırken, tutuklanan Songül Metin ile Mehmet Özkaynak’ın cinayet iddiasının yanı sıra kasten yaralama suçundan da yargılanacakları öğrenildi.