10 yaşındaki Ayşe’nin boğulduğu çukur kapatılıyor

6 Şubat 2013

 

Skuyturk360 / 06.02.2013

 

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun ve Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ile ilk olarak Yenice Mahallesi’ndeki olay yerinde incelemede bulundu. Dün Şanlıurfa Yenice Mahallesi’ndeki evlerinin yakınında bulunan içi su dolu çukura düşen 10 yaşındaki Ayşe Akan boğulmuş, küçük kızın ölümünden belediyeyi sorumlu tutan vatandaşlar Akçakale-Gaziantep yolunu taşlar koyarak trafiğe kapatmıştı.

 

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, 10 yaşındaki kız çocuğunun düşerek boğulduğu çukurun kapatılması talimatını verdi.

Vali Güvenç, beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun ve Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ile ilk olarak Yenice Mahallesi’ndeki olay yerinde incelemede bulundu. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yla telefonda görüşen Vali Güvenç, su dolu çukurun bulunduğu alanın kapatılması talimatını verdi. Güvenç, olay yerinde bulunan vatandaşlarla da sohbet ederek sorunu çözeceklerini söyledi.

Dün Şanlıurfa Yenice Mahallesi’ndeki evlerinin yakınında bulunan içi su dolu çukura düşen 10 yaşındaki Ayşe Akan boğulmuş, küçük kızın ölümünden belediyeyi sorumlu tutan vatandaşlar Akçakale-Gaziantep yolunu taşlar koyarak trafiğe kapatmıştı.

 

Vatandaşlar, çukurun belediye ekiplerince açıldığını belirterek, sorumlular hakkında gerekenlerin yapılmasını istemişti.