1 yaşındayken ceza yemiş!

17 Mayıs 2011

NTVMSNBC / 17.05.2011

10 yaşındaki çocuğa, bugüne kadar hiç gitmediği Denizli’de kayıtlara göre 1 yaşındayken kullandığı araç nedeniyle trafik cezası kesildi.

KASTAMONU – Kastamonu’nun merkeze bağlı Kurusaray Köyü’nde yaşayan Mustafa Kemal Karamustafaoğlu’nun ailesi Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan gelen ödeme emri ile şaşırdı.

Yazıda, 2001 yılında doğan Karamustafaoğlu’nun, 2002 yılında Denizli’de 20 YU 836 plakalı aracı kullandığı sırada trafik kuralını ihlal edince trafik polisleri tarafından 249 TL ceza kesildiği belirtildi.
Karamustafaoğlu ailesi, geçen yıl gelen ödeme emrini “bir yanlışlık olduğunu” düşünerek fazla ciddiye almadıklarını, halen yürürlükte olan kamu alacaklarının yapılandırılması ile ilgili Torba Kanun kapsamında trafik cezasının ödenmesi için Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci imzalı yazı ile ne yapacaklarını şaşırdı.

1 YAŞINDAYKEN ARAÇ KULLANARAK, TRAFİK KURALINI İHLAL ETMİŞ

DHA’nın haberine göre; baba Kadir Karamustafaoğlu, geçen yıl kendilerine gönderilen yazı üzerine Kastamonu Defterdarlığı’na gittiğini söyledi.

Kadir Karamustafaoğlu, buradaki görevlilerin kendisine sorunun çözümü için Denizli’ye gitmesi gerektiğini, yetkililerden bilgi alamadığını öne sürdü.

Kendisi gibi diğer aile fertlerinin de Denizli’ye hiç gitmediğini hatta haritada bile bu kentin yerini bilmediğini anlatan Karamustafaoğlu, yetkililerden oğlunun durumu ile ilgili yardım istedi.