1 aydır kayıp

1 Ekim 2012

 

DHA / 01.10.2012

 

KASTAMONU’nun Tosya İlçesi’ndeki evinden 3 Eylül Pazartesi günü evinden çıkan ve bir daha dönmeyen 16 yaşındaki Ahmet Sefa Pehlivan’dan bir aydır haber alınamayır. Ailesi, kendisine ulaşamadığı çocuklarının hayatından endişe ediyor.

 

Alaattin KEŞOĞLU/TOSYA(Kastamonu), (DHA)

 

Tosya Endüstri Meslek Lisesi 3’üncü sınıf öğrencisi olan Ahmet Sefa Pehlivan’ın okula başlamaması, öğretmenleri ve arkadalarını da endişeye sevketti. 3 Eylül’de akşam yemeğini yedikten sonra “birazdan gelirim’ diyerek evden çıkan ve bir daha kendisine ulaşılamayan Ahmet Sefa Pehlivan, ailesi, yakınları ve polisin tüm aramalarına rağmen bulunamadı. Tosya polisi, liseli öğrencinin arkadaşları ile de görüşüp bilgi almasına rağmen izine rastlayamadı.

19 yaşında Merve adında bir ablası bulunan liseli Ahmet’in annesi Mukaddes ile babası Mehmet Pehlivan, tek erkek çocuklarının hayatından endişe duyduklarını belirterek, görenlerin veya yerini bilenlerin polise haber vermesini bekliyor. Çocuklarının resmini gösterip, aramadık yer bırakmadıklarını belirten gözü yaşlı aile, üzerinde siyah kot pantolon, siyah tişört ve siyah ceketi bulunan çocukları Ahmet’in yaşayıp yaşamadığından endişe duyduklarını belirtirlerken, “çok saygılı bir çocuktu, okulunu ve arkadaşlarını da çok severdi. Ne oldu, yaşayıp yaşamadığını bilememenin boşluğu içindeyiz” dediler.